8 Sep

Bushwalking z Wisznu

Wróciliśmy na australijską ziemię. Cali, zdrowi i pełni chęci do dalszych wojaży. Dni coraz dłuższe i cieplejsze – motywacja rośnie. Zwłaszcza, że w pamięci tyle pięknych wycieczek. Jednym z ostatnio odwiedzonych miejsc jest Stanwell Park, leżący na południe od Sydney. By sobie przedłużyć spacer pojechaliśmy kolejką o stację dalej, do Coalcliff. Znajduje się tutaj Sea Cliff Bridge – jeden z siedmiu na świecie mostów równoległych do wybrzeża. Most ten został otwarty raptem w 2005 roku i przyciąga nie tylko spacerowiczów, ale także stanowi świetne tło reklamowe, co wykorzystały już takie firmy jak Ferrari czy Holden.

Z Coalcliff przedzieraliśmy się przez dzicz (szlakiem Woodi Woodi), wspinaliśmy po niesamowicie stromych zboczach, aż w końcu wycieńczeni dotarliśmy do miasteczka Stanwell. W pięknym słoneczku zatrzymaliśmy się na pokrzepiający ciepły posiłek, który dostarczył nam energii do dalszej wspinaczki – na Stanwell Tops. Przedzierając się przez ten piękny busz, można w okolicy Stanwell Tops natknąć się na najstarszą hinduską świątynię w Australii! (otwarta w roku 1985 :) ) Na nas zrobiła niesamowite wrażenie. Oto zdjęcia. Na pewno i Wam się spodoba.

5 thoughts on “Bushwalking z Wisznu

 1. Świątynia wygląda jak konstrukcja z bitej śmietany; wyszukujecie zawsze jakieś “smaczki” w tych wędrówkach po okilicy. A ja się jeszcze dopominam o reportaż z najbardziej cywilizowanego miejsca wiecznego spoczynku byłych mieszkańców tego kąta świata. Widziałąm te zdjęcia i zrobiły na mnie duże wrażenie… Buziaki
  Mama

  1. Okolice Sydney wręcz kipia od ciekawych zakatków. Czasem dostajemy wskazówki od znajomych, gdzie je znaleźć, a czasem natrafiamy na nie przypadkiem.
   Kolejna opowieść będzie zatem o cmentarzu Rookwood!
   Ściskamy!

 2. O rety! Woodi się dorobiła swojego szlaku w Australii! Jak znajdziecie szlak Amay Amajy to padnę!

  1. No niestety szlaku Amay Amay jeszcze nie odkryliśmy. Ale za to wszystkie szlaki sa AMAYzing:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>